Sztuka autoportretu: Jak fotografować siebie

nie można zaprzeczyć, że autoportret wymaga czasu i cierpliwości, ale to świetny sposób na kreatywność i wyzwanie sobie.

pomimo złagodzenia środków blokowania, wielu z nas nadal ogranicza się do fotografowania i stylizacji własnych treści z domu lub na spacerach z dystansu społecznego, więc teraz jest dobra okazja, aby zbudować swoją pewność siebie i zapoznać się z fotografowaniem autoportretu.

zebraliśmy kilka bezpiecznych wskazówek, które pomogą Ci uchwycić najlepsze ja(ie). Gotowy na zbliżenie?

Tool-kit essentials

aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj statywu (aparatu lub telefonu) z bezprzewodową zdalną migawką lub samowyzwalaczem, kup nasz najlepszy wybór tutaj. Jeśli nie masz statywu, możesz również użyć aparatu przedniego w telefonie w trybie samowyzwalacza, podpartego o półkę z książkami lub półkę. Użyj trybu burst i poruszaj się powoli, aby uzyskać różne kąty / pozy do wyboru.

możesz również spróbować użyć trybu portretowego na iPhonie lub niskiego F-Stopu (4 – 5.6), aby uzyskać piękne rozmyte tło na zdjęciach.

fotografuj światłem naturalnym

podczas fotografowania w pomieszczeniach, ustaw się przy oknie, najlepiej ze źródłem światła bezpośrednio przed sobą. Jeśli jesteś na zewnątrz, unikaj ostrego bezpośredniego światła słonecznego i zamiast tego kieruj się w cień lub poczekaj na zachmurzenie, aby uniknąć mrużenia oczu w słońce.

jeśli kręcisz wokół swojego domu, znajdź ciekawe cienie na ścianach i poeksperymentuj z ich kształtami. Kieliszek do wina i kwiatowe cienie zawsze tworzą świetne zdjęcie.

Golden hour to marzenie każdego fotografa-jeśli szukasz tego pięknego, Delikatnego, onirycznego blasku, WYJDŹ z aparatem na kilka godzin przed zachodem słońca. To w zasadzie Magia.

skup się na funkcji

nie zawsze musisz mieć całe ciało w kadrze, gdy robisz autoportret. Prawdziwe piękno autoportretu polega na uchwyceniu prawdziwego „ja”, a nasze ręce i oczy są najlepszymi gawędziarzami.

spróbuj stanąć stosunkowo blisko aparatu i wyciągnąć rękę w kierunku obiektywu, aby uzyskać artystyczny klimat redakcyjny lub zrób zbliżenie oka patrząc prosto w obiektyw. Następnie możesz zrobić kolaż 9 x9 swojego autoportretu best bits-trochę Ciebie w każdym kwadracie.

kolejną wskazówką jest umieszczenie małego lusterka na łóżku i uchwycenie detalu, takiego jak naszyjnik lub plisowany rękaw.

używaj rekwizytów

Nie ma sprawy. Jeśli trudno Ci wiedzieć, co zrobić z rękami na zdjęciach, trzymanie rekwizytu może pomóc utrzymać je zajęte. Czasopisma, torebka, bukiet kwiatów, filiżanka kawy lub kosmetyczka – świat jest twoją ostrygą.

Top tip: nigdy nie lekceważ mocy zwykłego białego prześcieradła, stojaka na tło i statywu, moi przyjaciele. Jeśli nie masz obfitości zwykłych ścian w swoim domu, jest to świetna alternatywa i tak się składa, że wyglądają bardzo fashun editorial, zbyt.

możesz używać wszelkiego rodzaju przedmiotów w całym domu do tłoczenia i ustawiania rekwizytów. Oto kilka z naszych go-tos:

  • ściany gładkie
  • Zasłony
  • pościel
  • rośliny / suszone kwiaty
  • wazony
  • Krzesło / Taboret
  • Książki

strzelać ładnie i wcześnie

Blokada lub nie, strzelanie w szczytowym czasie z dużą ilością ludzi i ruchliwych ulic do nawigacji może być trudne. Ułatw sobie życie, strzelając z samego rana lub później wieczorem podczas złotej godziny. Spokojne miejsca często tworzą najlepsze miejsca do autoportretu. Idź i odkrywaj i ciesz się spokojem, zanim reszta świata się obudzi.

zastanów się nad kolorami swoich zdjęć

jakie kolory będziesz nosić i jak będą uzupełniać lub kontrastować twoje tło? Noszenie jasnego pomarańczowego płaszcza przeciwdeszczowego w zielonym lesie może wyglądać o wiele bardziej efektywnie niż noszenie brązowego lub Zielonego w tym samym otoczeniu, na przykład.

Zastrzel swoje odbicie

strzelanie bezpośrednio w lustro, aby uchwycić swoje odbicie, może stworzyć piękny autoportret. Wygląda również całkiem fajnie mieć aparat lub telefon w kadrze. Eksperymentuj z innymi powierzchniami odblaskowymi, takimi jak kałuże i okna, lub użyj naturalnego światła, aby strzelać do postaci cienia.

kredyt na obraz: Pinterest

spróbuj czerni i bieli

usunięcie koloru z autoportretu podniesie dramatyzm w twojej kompozycji i podniesie nastrój i emocje. Jest to szczególnie skuteczne, gdy masz zdjęcie z silnym kontrastem światła i ciemności. Jeśli myślisz o fotografii ślubnej, na przykład, Biel sukni panny młodej wyskakuje, gdy ustawiony na gęstym lesie lub ciemnym i klimatycznym miejscu kościoła. Graj kontrastem i cieniem w postprodukcji podczas edycji, aby czarno-biała edycja naprawdę wyróżniała się na tle innych.

baw się z kątami

autoportret nie zawsze musi oznaczać strzelanie z przodu na wysokości oczu. Zmień perspektywę, fotografując z góry lub z dołu i zacznij tworzyć wizualną historię.

Wskazówka: włóż telefon na samowyzwalacz i przykleić pudełko płatków zbożowych do sufitu, aby przytrzymać telefon, aby uzyskać idealne zdjęcie z góry. Et voila!

Dodaj teksturę i charakter do swoich zdjęć

zdjęcia zrobione aparatem Filmowym mają piękną surową teksturę, ale nie musisz być geniuszem fotografii filmowej, aby osiągnąć ten retro wygląd na zdjęciach. Niezależnie od tego, czy twoje portrety są kolorowe, czy B& W, możesz odtworzyć nostalgiczny efekt filmowy, dodając ziarno (może to być pod „teksturą” lub „szczegółami” w aplikacji do edycji). Możesz także bawić się nasyceniem, aby twój autoportret wyglądał mniej żywy, bardziej tonalny i czasowy. Spróbuj fotografować przez czyste tkaniny i koronki, aby stworzyć mgliste, eteryczne Autoportrety!

kredyt na zdjęcie: Whitley Isa

nie bój się ruchu

Twój autoportret nie zawsze musi być idealnie ostry i skupiony-czasami rozmycie i ruch tworzą najlepsze zdjęcia. Przyprowadźcie blooperów!

zmaksymalizuj swoje zdjęcia

ponieważ masz skonfigurowany aparat i statyw, wykorzystaj ten czas, aby uchwycić wiele wyglądu lub efektów wizualnych w jednej sesji.

Edycja

istnieje wiele aplikacji do edycji gotowych do pobrania i użycia z telefonu. Od naprawiania zniekształconych obrazów, tworzenia winiet, wyostrzania i rozjaśniania, najlepszym sposobem na poznanie tego, co robi każde z narzędzi do edycji, jest zabawa. Możesz także znaleźć zaprogramowane ustawienia, które kochasz i użyć ich, aby pomóc w zarządzaniu swoim kanałem na Instagramie z pięknymi spójnymi zdjęciami.

oto kilka naszych ulubionych aplikacji do edycji:

Lightroom
VSCO
Snapseed
Historia kolorów

Stwórz swoją unikalną historię wizualną

po zrobieniu i edycji autoportretu możesz udostępnić go na swoim kanale na Instagramie, stories lub tablicy na Pintereście. Możesz stworzyć własną unikalną historię wizualną, eksperymentując z setkami kreatywnych szablonów, niestandardowych pędzli, czcionek i układów za pomocą aplikacji szablonu. Od pasków filmowych po rozpryski farby i zużyte albumy-podnieś swoje portrety o spójnej estetyce i designie.

Zdjęcie: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.