The Ultimate Guide To Going to Art School

Going to art school to ekscytujący czas..ale może to być również zniechęcające!

wybierasz się w tym roku do szkoły artystycznej? Chociaż są to dość ekscytujące czasy, mogą być również trudne dla wielu. W końcu jest tak wiele rzeczy do przemyślenia; tak wiele nowych opcji do zbadania.

w którą stronę się skręcasz?

jak dostosować się do tych wszystkich zmian?

a czy ty w ogóle dobrze robisz chodząc do szkoły artystycznej?

wiemy dokładnie, skąd pochodzisz. Byliśmy tam i dostaliśmy koszulkę z farbą, żeby to udowodnić.

oto co zrobiliśmy. Rozmawialiśmy z artystami z całego świata i pytaliśmy ich o ich doświadczenia. Dorzuciliśmy też wiele własnych. Zapytaliśmy też tysiące artystów, którzy przechodzą przez to samo, co wy.

więc napij się kawy i sprawdź nasz najlepszy przewodnik po szkole artystycznej.

nie da się powiedzieć, jak potoczą się następne trzy lata (a gdzie w tym zabawa?), ale możemy przynajmniej dać ci pojęcie, czego się spodziewać. Smacznego!

Twoje pierwsze dni chodzenia do Szkoły Artystycznej

to jest dzień, w którym zaczyna się rzeczywistość. Prawdopodobnie będziesz spotykać się ze swoimi nauczycielami, odnajdywać drogę po kampusie i poznawać wielu nowych ludzi z różnych miejsc, w których nigdy nie byłeś.

to zupełnie co innego niż liceum pod wieloma względami. Możesz nosić to, co chcesz ,mieć włosy tak, jak chcesz (i zaufaj mi, zobaczysz kilka dobrych przykładów!), i w zasadzie być sobą.

ale kim ty właściwie jesteś? A co motywuje Cię jako artystę? Najprawdopodobniej nie znasz jeszcze odpowiedzi na te pytania, ale w ciągu najbliższych trzech lat zaczniesz mieć o wiele jaśniejszy pomysł.

advice-for-art-students-confused-girlco motywuje Cię do tworzenia sztuki? Możesz nie znać jeszcze odpowiedzi …

na początku prawdopodobnie będziesz robił różne moduły i pracował w kilku różnych mediach kreatywnych przed wyborem głównych tematów. Niektóre z tych mediów mogą być rzeczami, których nigdy wcześniej nie próbowałeś, takimi jak drukowanie, Rzeźba, Fotografia lub Tekstylia.

Prawdopodobnie nie będziesz przodować w żadnym z tych nieznanych mediów.

na przykład chaotyczne wysypisko drewna, kartki i kleju, które reprezentowały moje dabblingi rzeźbą, dało mi (i moim nauczycielom) całkiem dobre przeczucie, że to nie była moja mocna strona.

prawdę mówiąc, pewnie już wiesz, w czym chcesz się specjalizować. Ale choć eksperymentowanie z różnymi mediami może czasami wydawać się stratą czasu, kładzie to pewne ważne fundamenty na przyszłość.

i kto wie? Może się okazać, że te sesje fotograficzne przydadzą się później w twojej karierze – na przykład podczas robienia zdjęć referencyjnych.

więc po chwili zaczniesz specjalizować się w wybranym temacie. Niezależnie od tego, czy chcesz być świetnym artystą, ilustratorem, grafikiem, czy kolejną wielką rzeczą na wybiegu, jest to Twoja szansa, aby naprawdę zacząć napinać te kreatywne mięśnie i rozwijać swoją sztukę.

jest tylko jeden problem… nagle nie jesteś najlepszym artystą w swojej klasie lub roku. Nie jesteś nawet drugim najlepszym. Są tu artyści, których praca sprawia, że Twoje najlepsze prace wyglądają jak pokaz w siódmej klasie.

Jak to się stało? Witaj na pierwszej pobudce. To szokujące, to prawdziwy cios dla twojej pewności siebie i może sprawić, że zaczniesz mieć poważne wątpliwości co do tego, czy tu należysz.

ale oto jak sobie z tym poradzić (i to naprawdę proste):
przestań porównywać siebie i swoją pracę z innymi. Powiedziałem to.

każdy artysta rozwija się w innym tempie, a jedyną rzeczą stojącą między tobą a następnym facetem jest praktyka. Tak, zgadza się. Nie mają jakiegoś talentu, który dał im Bóg, przesłanego z gwiazd i obdarowanego w rytuale o północy na szczycie góry. Tak się składa, że pracowali nad jednym aspektem swojej sztuki bardziej niż ty.

a więc rozwiązanie jest? Zgadłeś. Bądź szczery ze swoimi słabościami i pracuj nad nimi.

masz problemy z rysowaniem rąk (i spójrzmy prawdzie w oczy, kto tego nie zrobił)? Następnie porozmawiaj ze swoimi nauczycielami, idź do biblioteki, zdobądź dobrą książkę o anatomii (jak ta autorstwa G Bridgemana, którą członkowie naszej społeczności obecnie czytają razem), zapoznaj się z samouczkami wideo, takimi jak ten od Laurie B, i pracuj dalej, dopóki nie zrobisz tego dobrze i nie poczujesz się pewnie.

ze sztuką połowę bitwy wygrywa się mówiąc do siebie: „mogę to zrobić! Wszystko, co muszę zrobić, to poćwiczyć na moich niezbyt wielkich obszarach, i w końcu tam dotrę.”Zanim się obejrzysz, ta skomplikowana poza rysowania życia nie sprawi, że będziesz biegał po wzgórzach krzycząc z kijem węgla drzewnego w dłoni.

zamiast tego będziesz mógł logicznie rozbić każdy formularz i postrzegać rzeczy jako problemy wizualne do rozwiązania – zamiast niemożliwych zadań. Jest tak, jak powiedział pewien wielki francuski artysta:

bądź pod wpływem innych artystów, ale nie kopiuj

w miarę postępów w szkole artystycznej będziesz zapoznawany z pracą wielu artystów-zarówno przez swoich nauczycieli, jak i przez wystawy, na które idziesz.

nieuchronnie, prace przynajmniej niektórych z tych artystów rozwalą ci umysł. Sposób, w jaki komunikują swoje pomysły, nie tylko będzie rezonować z tobą, może nawet wpłynąć lub zmienić sposób tworzenia sztuki.

jak więc brać wpływy z czegoś bez kopiowania? W końcu ostatnią rzeczą, którą chcesz, aby ktoś powiedział na twoim ostatnim koncercie, jest: „ach, widzę, że patrzyłeś (Wstaw tutaj nazwisko słynnego artysty)”

13017861583_3babd326ca_k

czy w pokoju jest słoń? Oryginalność może być trudna dla nowych artystów

oryginalność jest często słoniem w pokoju dla wielu artystów. Pochodna to brudne słowo, ale czy jest jakaś sztuka, o której można powiedzieć, że jest w 100% oryginalna?

w swojej dość niesamowitej książce, Steal Like an Artist, Austin Kleon odważnie stwierdza, że „nic nie jest Oryginalne”.

i ma rację.

nie ma tam nic, czego nie zrobiono wcześniej. Różnica polega na tym, jak to interpretujesz jako artysta. Więc chociaż możesz zacząć tworzyć prace, które mają niesamowite podobieństwo do pracy innego artysty, przekonasz się, że im więcej pracujesz i udoskonalasz swoje pomysły, tym bardziej oryginalna będzie Twoja praca.

innymi słowy, wkrótce będziesz stawiać na rzeczy własne i widzieć je oczami – i niczyimi.

to prowadzi nas do kolejnego pytania … jak rozwijasz swoje pomysły? Wracając do swojej książki ponownie, Austin całkowicie rozbija teorię, że musisz wiedzieć, kim jesteś lub o co ci chodzi, zanim naprawdę zaczniesz być kreatywny.

jego rady?

nie czekaj, aż dowiesz się, kim jesteś, aby zacząć robić rzeczy. Możesz czekać całe życie.

po prostu zacznij tworzyć rzeczy i odkrywać pomysły. Absorbuj jak najwięcej informacji. Patrz na rzeczy, Czytaj, słuchaj muzyki.

w zasadzie zostań odkurzaczem dla tego, co cię inspiruje. Co zabawne, im więcej to robisz, tym bardziej doprowadzi cię to do lepszego zrozumienia tego, co sprawia, że tykasz jako artysta.

zachowaj dziennik każdego dzieła sztuki, które stworzysz. Zapisz wszystko od początkowego pomysłu do gotowego kawałka. To może brzmieć jak New-Age hokum, ale to naprawdę działa!

zapisywanie rzeczy da ci jaśniejsze wyobrażenie o tym, dokąd powinieneś się udać. To prawda, wszyscy słyszeliśmy to zdanie „wizualizuj swoje cele”i od razu pomyśleliśmy o nudnym spotkaniu firmowym z flipchartami i ekranami projektorów.

ale w tym przypadku ten konkretny samorodek „corpspeak”może być rzeczywiście przydatny artystom . Więc użyj go!

IMG_3605

Artystyczna Rywalizacja. Czy jeden styl jest naprawdę lepszy od drugiego?

jedną z rzeczy, których możesz doświadczyć w szkole artystycznej, jest pewna rywalizacja między różnymi obszarami studiów.

na przykład projektanci mogą traktować studentów sztuki jako dziwaków z zabawnymi fryzurami, którzy robią rzeczy takie jak paznokcie pianki do sufitu i próbują przekazać je jako sztukę.

niektórzy mogą również uważać ilustratorów za „prawdziwych” artystów (cokolwiek to znaczy). Kiedy studiowałem malarstwo, było kilka popularnych żartów, które brzmiały mniej więcej tak:

” dlaczego graficy nie mogą narysować jabłka? Bo nie mogą obłożyć go kalką!”

” co to jest rzeźba? To coś, o co się potkniesz, próbując spojrzeć na obraz.”(To powiedział nam nauczyciel malarstwa!)

teraz, chociaż były one wtedy trochę zabawne, nie są do końca prawdziwe. Jeśli spojrzysz wstecz na historię sztuki, zobaczysz, że większość artystów parała się różnymi dziedzinami i nie czuła się tak, jakby porzucali swoje zasady.

spójrz na Picassa, Lautreca, Hockneya, Banksy ’ ego, żeby wymienić tylko kilka, a jedno będzie oczywiste – oni po prostu tworzą sztukę, jakkolwiek się przejawia.

więc nie czuj się źle, jeśli lubisz powieści graficzne, ale ktoś mówi, że nie są tak ważne jak obraz olejny na płótnie. To prawda, że różne rodzaje sztuki mogą pełnić różne funkcje (na przykład projektant będzie produkował sztukę dla określonego produktu), ale nadal jest to wyraz kreatywności, indywidualności, talentu i wiedzy. Co czyni to sztuką w naszej książce.

advice-for-art-graduates-nervous

przygotowanie może odciążyć Cię od czekania na twoje oceny

co jeśli Twoje oceny nie są tak dobre, jak byś chciał?

Szkoła artystyczna może się wydawać zupełnie inna niż szkoła średnia, ale jedno pozostanie prawie takie samo: oceny. Ach, tak. Stopnie.

plaga studentów wszędzie. To znajome poczucie niepokoju i ciemna chmura niepewności, gdy nerwowo czekasz na wynik.

co zrobić, aby uzyskać pożądane stopnie? Ważne jest, aby pamiętać, że sztuka jest rzeczą subiektywną. Nie może być oznaczony w zależności od tego, ile pytań masz rację.

jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić życie. Niekoniecznie zapewnią Ci lepsze oceny, ale z pewnością ułatwią Ci podróż po szkole artystycznej.

1. Naucz się mówić o swojej pracy z jasnością i pewnością siebie.
duża część twojej edukacji artystycznej opiera się na sesjach lub „krytykach”, gdzie stajesz przed kolegami i nauczycielami i wyjaśniasz swoją pracę.

pamiętasz pomysł prowadzenia dziennika, o którym wspominaliśmy wcześniej? To może być bardzo przydatne tutaj. Możesz nie być najbardziej pewnym siebie mówcą na świecie.

to nie ma znaczenia. Im więcej zapiszesz swoich pomysłów, tym pewniej będziesz w stanie je opisać. To niewiedza, co powiedzieć, zabije Twoją prezentację, a nie nieśmiałość.

2. Poćwicz poprawność działania, zanim przejdziesz do wielkiego projektu.
po to są szkicowniki! Wyobraź sobie scenę-spędziłeś tygodnie pracując nad dużym obrazem portretowym. Kolory wyglądają dobrze, kompozycja jest odpowiednia, a Ty spędziłeś całe życie, aby uzyskać fałdy w tkaninie w sam raz.

ale coś wygląda nie tak. Wiesz, że to wygląda źle. Wiesz, że oczy wyglądają dziwnie, ale po prostu nie wiesz, jak je naprawić. Zgadnij, którą część Twojego obrazu ludzie zauważą?

irytujące.

3. Nie zostawiaj rzeczy do ostatniej chwili.
jest wiele, wiele rozrywek w życiu studenckim, więc być może będziesz musiał trochę ograniczyć swój partyjny styl życia, aby coś załatwić.

są terminy na prawie każdą formę sztuki, którą chcesz stworzyć w swoim życiu po szkole artystycznej, więc równie dobrze możesz wejść w nawyk teraz.

kup sobie kalendarz i zapisz wszystkie ważne daty. W jakiś sposób, widząc to na ścianie każdego dnia da ci ostrość, której potrzebujesz. Te terminy nie tylko podkradają się do ciebie, a Ty zaoszczędzisz sobie wiele stresu w tym procesie!

advice-for-art-graduates-mature-student

Chodzenie Do Szkoły Artystycznej dla dojrzałych uczniów

oczywiście nie tylko młodzież decyduje się na studia artystyczne. Jest wielu ludzi, którzy, z różnych powodów, pozostawiają go do późnego życia, aby zacząć realizować swój potencjał.

w większości przypadków jest to niezwykle korzystna rzecz. Na początek, Dojrzali uczniowie mają zwykle jaśniejsze pojęcie o tym, dlaczego chcą tworzyć sztukę i łatwiej jest skupić się na rozwijaniu swoich talentów.

jest też pewność co do rozpoczęcia studiów wyższych. Ze względu na związane z tym koszty (i sposób, w jaki zamierzasz dopasować to do innych zobowiązań), musisz być absolutnie pewien, że to jest to, co naprawdę chcesz zrobić.

tu nie ma półśrodków. Richard Savine jest profesjonalnym artystą, który uzyskał tytuł magistra sztuk pięknych: malarstwa na Uniwersytecie w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii. Mówi:

” z powodu problemów rodzinnych nie zrobiłem BA w moich późnych nastolatków. Dopiero po 30-tce na początku 40-tki robiłem swoje NA Pełny etat. Ukończyłem studia magisterskie w zeszłym roku. Młodszy ja podjąłby mniej poważne podejście, dojrzały ja robił BA, aby zdać z dobrą oceną i być profesjonalnym artystą, którym zawsze będę.”Świetnie nadaje się również dla dojrzałych studentów do mieszania się z młodszymi ludźmi. W końcu sztuka jest ponadczasowa, więc dlaczego twój kurs miałby być inny? Może być mnóstwo przydatnych porad, którymi starsi uczniowie mogą podzielić się z młodszymi rówieśnikami i często mogą pomóc w kierowaniu młodszych uczniów we właściwym kierunku w oparciu o własne doświadczenia.ultimate-guide-to-art-school-online-portfolio

Jak założyć własną witrynę z Portfolio Sztuki

w pewnym momencie podczas kursu prawdopodobnie będziesz chciał założyć własną witrynę ze sztuką, aby zaprezentować swoje portfolio. To świetny pomysł z wielu powodów.

przede wszystkim da ci coś do pracy i pomoże Ci zobaczyć, dokąd zmierza Twoja praca. Im szybciej zaczniesz promować swoją pracę poza szkołą artystyczną, tym lepiej.

potencjalni klienci i pracodawcy cały czas szukają nowych talentów, więc idź tam i pokaż im, co możesz zrobić!

ludzie uwielbiają czuć więź z artystami, więc daj im znać, kim jesteś, co cię inspiruje i regularnie aktualizuj swój blog o wiadomościach i zdjęciach z Twojej twórczej podróży.

pracujesz nad muralem? Powiedz o tym ludziom.

próbujecie nowych pomysłów? Podziel się nimi.

Tworzenie strony internetowej jest jednym z pierwszych etapów rozwoju sieci z innymi artystami i ludźmi, którzy mogą faktycznie chcieć kupić twoje rzeczy. Jest to o wiele łatwiejsze niż mogłoby się wydawać, dzięki świetnym darmowym platformom, takim jak WordPress, Glossum i Cargo.

ta infografika powinna wskazać ci właściwy kierunek:

Stwórz swoją witrynę Portfolio sztuki infografika

Krok 1: Utwórz nazwę domeny dla swojej witryny Portfolio

zachowaj to proste i łatwe do zapamiętania. Gdy już zdecydujesz się na nazwę domeny (nazwę swojej witryny), musisz gdzieś ją hostować. Unikaj darmowych stron hostingowych-chcesz stworzyć tutaj coś profesjonalnego. Wypróbuj renomowane usługi hostingowe, takie jak Dreamhost, Site5 lub 123 Reg.

Krok 2: Zaprojektuj swoją stronę

platformy takie jak WordPress mają ogromny wybór darmowych, profesjonalnie zaprojektowanych motywów do wyboru. W większości przypadków, jeden z nich będzie prawdopodobnie wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć.

pamiętaj, że Twoja strona będzie musiała dobrze wyglądać na urządzeniach mobilnych, więc pamiętaj, aby wyszukać „responsywne” motywy internetowe, które dostosują się do dowolnego rozmiaru ekranu.

Krok 3: zachowaj prostotę

Nie bombarduj odwiedzających Twoją witryną zbyt dużą liczbą stron – to ich zmyli i sprawi, że szybko odejdą! Zamiast tego zachowaj prostotę i po prostu dołącz:

  • portfolio/Galeria
  • o Tobie strona (bio)
  • Blog
  • cennik/formularz zamówienia
  • Twoje dane kontaktowe

Krok 4: dodaj trochę treści i linków do mediów społecznościowych

Twoje posty na blogu może to być świetny sposób dla potencjalnych klientów, aby poznać cię lepiej. Ludzie uwielbiają kontaktować się z artystami, więc staraj się regularnie aktualizować te informacje i informuj ludzi o tym, co dzieje się w Twoim świecie!

nie zapomnij również skonfigurować kanałów społecznościowych.

wielu artystów zarabia teraz poważne pieniądze na Instagramie i Pintereście, więc równie dobrze możesz dać z siebie wszystko!

pamiętaj, aby aktualizować kanały z linkami do swojej witryny, zdjęciami swojej pracy i wszystkim innym, co może Cię zainteresować. Bądź otwarty, bądź rozmowny i wróć do ludzi, gdy poświęcą czas, aby nawiązać z Tobą kontakt. A jeśli ktoś jest na tyle uprzejmy, aby retweetować, polubić lub oznaczyć jeden z Twoich postów, odwdzięcz się i pomóż promować swój.

jeśli chcesz zaplanować niektóre z tych postów z wyprzedzeniem, Buffer jest świetnym darmowym narzędziem do tego. Pomoże Ci to znaleźć optymalny czas na publikowanie w każdej sieci (aby jak najwięcej osób zobaczyło Twoje posty) i pozwoli Ci przygotować cały harmonogram swoich rzeczy, abyś mógł zająć się tworzeniem więcej sztuki.

schludnie, bardzo schludnie.

Krok 5: Uruchom Swoją Stronę Portfolio!

sprawdź, czy wszystkie strony i linki działają poprawnie i wypróbuj swoją witrynę w różnych przeglądarkach, takich jak Chrome, Firefox itp., aby zobaczyć, jak wygląda. Gdy będziesz zadowolony ze wszystkiego, możesz rozpocząć swoją witrynę portfolio-boom!

więc masz to – nasz najlepszy przewodnik po szkole sztuki Przetrwania.

masz zamiar wkroczyć w jeden z najbardziej pamiętnych i ekscytujących momentów twojego życia jako artysty. Ciesz się pójściem do szkoły artystycznej, przekraczaj kreatywne granice i nigdy nie rezygnuj z nauki i doskonalenia swoich umiejętności.

w nadchodzących latach będziesz spoglądać wstecz na ten czas z miłymi wspomnieniami i całą gromadą przyjaciół na całe życie – słodko! A jeśli z jakiegoś powodu coś nie wypali i skończysz porzucając sztukę na jakiś czas, mamy wszelkie wsparcie, zasoby i porady, których potrzebujesz, aby zacząć od nowa.

w naszym kolejnym blogu z okazji ukończenia studiów, dowiemy się, jak wygląda życie, gdy opuścisz kampus i wyruszysz w Wielki, szeroki świat. Usłyszysz prawdziwe historie od absolwentów i otrzymasz wszelkiego rodzaju super-przydatne porady dotyczące ustanowienia siebie jako artysty.

do zobaczenia następnym razem!

myślisz o dołączeniu do Pencil Kings?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.