Twoja stawka

porady oparte na wieloletnim freelancingu

zrozum, dlaczego klienci Cię zatrudniają
to nie dlatego, że projektujesz piękne aplikacje lub dobrze piszesz. Ale ponieważ mają problem, który należy naprawić, niska sprzedaż-wprowadzenie nowego produktu-zwiększ wydajność, a Ty możesz im pomóc ze swoim zestawem umiejętności. Komunikuj się rozumiesz to i dostosuj swoje rozwiązanie do rezultatu. To przenosi rozmowę do poprawy ich działalności.

możesz nie chcieć rozliczać godzinowo.
zbytnio skupiasz się na stronie wejściowej i częściej śledzisz wszystko szczegółowo. Najlepiej rachunek za tydzień lub za dzień, jeśli projekt jest mniejszy. Możesz również wystawić rachunek za projekt. Może to być trudniejsze, ponieważ zakres może się zmienić podczas projektu. A co najważniejsze, nigdy nie negocjuj stawki. Zamiast tego zobacz, jak możesz ograniczyć zakres projektu, a jednocześnie rozwiązać problem.

użyj umowy na każdy projekt, bez względu na to, jak mały.
dobry kontrakt nie musi być 40 stron lub trudny do odczytania. Unikasz nieporozumień, stawiasz oczekiwania i po prostu jesteś profesjonalistą.

Zaliczka
nigdy nie zaczynaj bez niej. Polecam pracę z 50% zaliczki przed rozpoczęciem projektu. Przy większych projektach możesz mieć wiele kamieni milowych. Niektóre (większe) organizacje mogą nawet dokonać 100% zaliczki w zamian za niewielką zniżkę, często mają zasady sprzyjające takim warunkom.

przestrzeganie tych „zasad” prowadzi mnie do klientów, którzy mi ufają, są świetni w pracy i płacą uczciwą stawkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.