Twoja wersja przeglądarki Internet Explorer nie jest obsługiwana

dobrze wyszkolony, Kompetentny wolontariusz jest o wiele bardziej skłonny do rozwoju w swojej roli niż ten, który nie ma pewności siebie, nie czuje się częścią zespołu i jest zestresowany z powodu braku odpowiedniego szkolenia.

jednak szkolenie wolontariuszy nie polega tylko na ułatwianiu sobie roli. Może również pomóc w skutecznym zarządzaniu ryzykiem i zminimalizować szanse na roszczenie przeciwko organizacji charytatywnej.

wprowadzenie wolontariuszy – pierwszy krok w szkoleniu wolontariuszy

prawdopodobnie będziesz mieć wolontariuszy pochodzących ze wszystkich środowisk, dlatego ważne jest, aby proces wprowadzania wolontariuszy był prosty i wspierał nowych rekrutów.

zanim zaczną, przekaż im pakiet informacyjny opisujący misję Fundacji, historię, opis roli wolontariusza i wszelkie niezbędne informacje kontaktowe.

  • Oprowadź ich po swoim budynku (jeśli masz stałą powierzchnię biurową) lub, jeśli są wolontariuszami jednorazowo na imprezę, oprowadź ich po wyznaczonym obszarze. Przedstaw je również kluczowym osobom w organizacji charytatywnej, od powierników po innych wolontariuszy. W razie potrzeby zorganizuj dla nich indywidualne spotkania, aby lepiej zorientować się, jaka jest rola każdej osoby w Twojej organizacji.
  • poświęć trochę czasu na omówienie ich przez zasady, takie jak poufność użytkowników usług, ograniczenia IT i, co najważniejsze, zdrowie i bezpieczeństwo. Jest prawdopodobne, że Twój wolontariusz nie będzie zaznajomiony z raportowaniem wypadków, wyznaczonymi pierwszymi pomocnikami lub procedurami awaryjnymi-więc upewnij się, że są oni na bieżąco.

kto powinien szkolić wolontariuszy?

decyzja o tym, kto prowadzi program szkoleniowy, zależy w dużej mierze od twojej sytuacji: ilości wolontariuszy, którzy muszą zostać przeszkoleni, dostępnych zasobów i potrzebnych szkoleń, aby wymienić tylko kilka czynników.

w mniejszych organizacjach charytatywnych pracownik lub wolontariusz, który przeprowadził rekrutację, również ma tendencję do obsługi programu szkoleniowego. Zasadniczo polega to na „cieniu” podobnego wolontariusza, aby dowiedzieć się i lepiej zrozumieć rolę, jaką będzie pełnił. Może również pomóc istniejącym wolontariuszom poczuć się bardziej połączonym z Twoją organizacją charytatywną, ponieważ odgrywają one integralną część rozwoju działalności.

pod wieloma względami najlepszą osobą do szkolenia pracowników jest osoba, która organizuje ubezpieczenie. Nawet jeśli wolontariusze chcą dobrze, mogą stworzyć nieoczekiwane ryzyko dla Twojej organizacji; na przykład zarzuty nadużyć wobec użytkowników usług lub zarzuty oszustwa są obszarami wysokiego ryzyka, które wymagają rozwiązania. Osoba odpowiedzialna za zorganizowanie ubezpieczenia zrozumie, jakie jest największe ryzyko dla Twojej organizacji charytatywnej i co wolontariusze mogą zrobić w swojej codziennej pracy, aby ich uniknąć.

jeśli nikt w Twojej organizacji nie ma czasu na szkolenie wolontariuszy, możesz rozważyć outsourcing do kogoś, kto może przeprowadzić szkolenie ad hoc – jednak ponieważ nikt nie zrozumie Twojej organizacji charytatywnej, a także Twojego personelu, zwykle bardziej skuteczne jest wewnętrzne szkolenie nowych rekrutów.

jak opracować program szkoleniowy dla wolontariuszy

zanim rozpocznie się szkolenie, musisz zastanowić się, co chcesz, aby wolontariusz z niego skorzystał. Zdecyduj, czego chcesz uczyć wolontariuszy i co powinni wiedzieć przed zakończeniem szkolenia. Ważne jest, aby zarówno trener, jak i stażyści mieli cele i pomaga je zanotować. Może to być coś tak prostego, jak zrozumienie polityki bezpieczeństwa i higieny pracy w firmach lub coś bardziej złożonego, na przykład porady, które mogą, a których nie mogą udzielić użytkownikom usług.

następnie zdecyduj, jak ich nauczysz: jaki program szkoleniowy chcesz przekazać nowym wolontariuszom? Prostsze zadania i system cienia działają dobrze w mniejszych organizacjach, podczas gdy formalne ustawienia w klasie i wymagająca praca mogą być zalecane dla większych grup.

inną opcją, którą należy wziąć pod uwagę, jest budżet: musisz zdecydować, jakich materiałów chcesz użyć i jak to wpasuje się w twój budżet. Musisz również upewnić się, że cała logistyka została opracowana przed każdą sesją i upewnić się, że wolontariusze są wygodni (wystarczająco dużo krzeseł i dużo herbaty i herbatników!).

Ochrona przed zagrożeniami dla wolontariuszy

po wdrożeniu tych środków prawdopodobnie zobaczysz wiele korzyści z posiadania dobrze wyszkolonych, pewnych siebie ochotników reprezentujących Twoją sprawę. Ale nawet przy dobrze prowadzonym programie szkoleniowym Twoja organizacja charytatywna może napotkać szereg zagrożeń dla wolontariuszy. Istnieje jednak ubezpieczenie, które chroni Twoją organizację charytatywną:

  • ubezpieczenie od Odpowiedzialności Zawodowej może obejmować wolontariuszy udzielających słabych porad użytkownikom serwisu
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może pokryć Twoją działalność charytatywną przed obrażeniami wyrządzonymi osobie trzeciej (takiej jak użytkownik serwisu) w wyniku zaniedbania wolontariusza
  • ubezpieczenie Fidelity może chronić Twoją działalność charytatywną przed utratą pieniędzy lub towarów w wyniku nieuczciwości wolontariusza

dowiedz się więcej o naszym ubezpieczeniu charytatywnym lub znajdź więcej szybkich przewodników na naszej stronie przydatne informacje dla organizacji charytatywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.