USMLE Step 2 CK: co musisz wiedzieć

jak inaczej jest przygotować się do USMLE ® Step 2 Wiedza kliniczna (CK) egzamin z kroku 1?

krótka odpowiedź: bardzo.

rozważmy podstawę każdego. Krok 1 sprawdza zdolność do przywołania ważnych informacji związanych z naukami podstawowymi. Tymczasem Krok 2 CK sprawdza twoją zdolność do zastosowania tych samych informacji w klinice.

teraz żart mówi, że studiujesz przez dwa miesiące na Krok 1, przez dwa tygodnie na Krok 2 CK i przynosisz ołówek # 2 Na Krok 2 CS (a przynajmniej tak było, zanim krok 2 CS został anulowany!). Ale jeśli jest w tym nawet jądro prawdy, jak zatem przygotować się do kroku 2? Czy to oznacza, że Krok 2 ma mniejsze znaczenie niż Krok 1 w wielkim schemacie rzeczy?

przeglądając wcześniejsze raporty i analizy dotyczące wydajności kroku 2, odpowiemy na te pytania i nie tylko, abyś dokładnie wiedział, czego możesz się spodziewać w dniu egzaminu.

co warto wiedzieć o USMLE Step 2 egzamin CK

oto oficjalne słowo na USMLE Step 2 egzamin CK: „Krok 2 Wiedza kliniczna (CK) ocenia, czy badany może zastosować wiedzę medyczną, umiejętności i zrozumienie nauk klinicznych niezbędne do świadczenia opieki nad pacjentem pod nadzorem i obejmuje nacisk na promocję zdrowia i zapobieganie chorobom. Krok 2 zapewnia, że należytą uwagę poświęca się zasadom nauk klinicznych i podstawowym umiejętnościom skoncentrowanym na pacjencie, które stanowią podstawę bezpiecznej i kompetentnej praktyki medycznej.”

wyniki egzaminów wynoszą od 1 do 300 z 209 jako zdaniem, a w ciągu ostatnich kilku lat wyniki uczniów oscylowały wokół średniej 240 z odchyleniem standardowym 18.

jak wysoko muszę zdobyć wynik na Kroku 2 CK?

należy zauważyć, że do czasu podjęcia kroku 2 CK, prawdopodobnie już przeszedłeś wszystkie swoje praktyki, co oznacza, że już pracowałeś w klinice i zdałeś wszystkie niezbędne egzaminy. Mając to na uwadze, wiele scenariuszy pytań, które napotkasz w dniu egzaminu, prawdopodobnie poczuje się znajomo.

mimo to wielu uczniów oczekuje, że Krok 2 będzie mniej wymagający niż Krok 1 i odpowiednio dostosuje swoje podejście do egzaminu. Jedna z następujących dwóch strategii wydają się być popularne: wynik wysoki na Krok 2, aby „uzupełnić” za słaby wynik Krok 1 lub utrzymać rekord i zachować od zanurzenia „poniżej” swój wynik Krok 1. Która specjalność chcesz się włamać i gdzie chcesz ubiegać się o rezydencję również wpłynie na twoje plany prep; wysoki wynik kroku 2 może być tie-breaker między tobą a równie wykwalifikowanym kandydatem.

co można by uznać za „idealny” wynik mieści się w kilku różnych zakresach z 240-250 za dobry, 250-260 bardzo dobry, a 260 i powyżej doskonały. Zakresy te są szczególnie widoczne, gdy sprawdzamy roczne wyniki Wykresów National Residency Matching Program (NRMP) w raporcie dopasowania, który koreluje średnie wyniki kroku 2 uczniów, którzy pasowali do różnych programów rezydencyjnych. W raporcie 2020 widzimy, że średnia CK dla studentów (US MD / do Seniors), którzy dopasowali się do ich specjalności pierwszego wyboru, wynosiła 246-dość duży skok z 236 kroku 1. Dalsze dzielenie wyników przez kilka wybranych specjalności dodatkowo pokazuje zakresy punktów:

chirurgia plastyczna: 256

Dermatologia: 255

Otolaryngologia: 254

Radiologia interwencyjna: 253

tymczasem wyniki zgłoszone dla Chorób Wewnętrznych i Chirurgii Ogólnej wynosiły odpowiednio 244 i 246.

jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o średnich wynikach meczów dla każdej specjalności, sprawdź te poręczne tabele z podziałem na wyniki meczów Krok 2.

jak więc przygotować się do kroku 2?

w miesiącach poprzedzających Krok 2 CK, prawdopodobnie będziesz zarówno uzyskiwanie przez rotacje i studiowanie i zdawanie egzaminów półkowych. Jednak pomimo napiętego harmonogramu, To właśnie te działania oferują dokładnie taki rodzaj przygotowania, jakiego potrzebujesz do dnia egzaminu: rotacje i egzaminy półkowe wystawią Twoją wiedzę na próbę, umieszczając Cię w rzeczywistych scenariuszach klinicznych, które wymagają przejścia przez diagnozę różnicową i określenia kolejnych kroków w zarządzaniu pacjentem.

najtrudniejszą częścią nauki dla kroku 2 jest znalezienie czasu i energii, aby to zrobić. Rotacje zwykle zaczynają się wcześnie i kończą późno, wystawiając nie tylko twoją wiedzę na próbę, ale także Twoją wytrzymałość. Sztuką jest wytrwać i jak najlepiej wykorzystać czas przestoju.

kiedy jesteś w domu, dojeżdżasz do iz kliniki lub w dowolnym innym momencie masz czas przestoju, przejrzyj tyle pytań Qbank, ile możesz-co jest łatwe dzięki poręcznej aplikacji, takiej jak AMBOSS Qbank. Jeśli czujesz, że zmagasz się z konkretnym pytaniem, polegaj na dostępnych pomocach naukowych, które poprowadzą cię przez trzon, lub wskocz do Biblioteki Medycznej, aby uzyskać szerszy obraz na dany temat. A kiedy masz naprawdę mało czasu, skorzystaj z osobistej analizy i uzyskaj przegląd swoich postępów, a także spersonalizowane zalecenia dotyczące nauki specyficzne dla twoich słabości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.