w co się ubrać: Oman Dress Code

jeśli planujesz pracować w Omanie lub jeśli dopiero przyjechałeś do Sułtanatu, jedną z rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, jest dress code. Jako część kraju Muzułmańskiego, mieszkańcy Omanu są bardziej tradycyjni i konserwatywni, jeśli chodzi o odzież.

w Twoim kraju, być może jesteś przyzwyczajony do ubierania się w określony sposób. Ale po przybyciu do Omanu należy pamiętać, że Omani mają własne przekonania i sposoby robienia rzeczy, w tym jak mężczyźni i kobiety powinni ubierać się publicznie. W tym artykule omówimy zasady ubioru w Omanie, a także zaproponujemy kilka” modnych ” zaleceń dla emigrantów.

jak się ubrać w Omanie dla emigrantów

ubiór w Omanie jest mniej surowy dla mężczyzn, chociaż męscy emigranci powinni pamiętać o następujących wytycznych:

  • w miejscach publicznych mężczyźni powinni nosić bluzki i spodnie z długimi rękawami.
  • spodenki są dopuszczalne, chociaż bardziej preferowane są długie spodnie.
  • Męskie Topy i koszulki muszą zakrywać ramiona.

tymczasem te wytyczne są zalecane dla ekspatriantów:

  • kobietom zaleca się noszenie luźnych ubrań.
  • ich ramiona i ramiona muszą być zawsze zakryte.
  • powinni unikać noszenia bez ramiączek topów i sukienek.
  • sukienki i spódnice powinny być długie do kolan lub dłuższe.
  • noszenie długich spodni jest również dopuszczalne.

ponadto kobietom zaleca się zawsze nosić szal w torbie. Mogą używać tego do zakrywania włosów, zwłaszcza podczas odwiedzania obszarów religijnych i konserwatywnych.

Oman Dress Code dla turystów

powyższe zasady dotyczą zarówno mieszkańców, jak i turystów w Omanie. Jeśli jesteś turystą, pamiętaj, że przestrzeganie dress code jest niezbędnym sposobem okazania szacunku dla lokalnej kultury.

poza wskazówkami już wspomnianymi, oto kilka wskazówek:

  • unikaj noszenia podartych dżinsów, mundurów wojskowych lub koszulek z nieodpowiednimi słowami lub obrazami.
  • wyszukane kolczyki mogą być marszczone w konserwatywnych obszarach.

Muscat Dress Code

do tej pory mówiliśmy o dress code dla mężczyzn i kobiet w ogóle, w tym sensie, że zasady te dotyczą całego Sułtanatu Omanu. Mając to na uwadze, każdy musi pamiętać, że niektóre obszary mogą być bardziej konserwatywne niż inne.

na przykład ludzie mieszkający na obszarach wiejskich są zwykle bardziej tradycyjni, stąd bardziej „konserwatywni” niż ci mieszkający w Maskacie, stolicy Omanu. W każdym razie, niezależnie od tego, czy przebywasz w mieście, czy odwiedzasz obszar wiejski, nadal ważne jest, aby trzymać się dress code.

Tradycyjny Strój Omanu

podobnie jak w każdym innym kraju, Sułtanat Omanu ma tradycyjną odzież dla mężczyzn i kobiet. Większość Omani noszą je codziennie, ale przede wszystkim podczas specjalnych okazji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o nich!

Narodowa Sukienka Omanu dla mężczyzn

tradycyjna sukienka dla mężczyzn Omanu nazywa się „dishdasha”, Suknia Z Długim Rękawem, do kostki i bez kołnierza. Zwykle występuje w kolorze białym, chociaż istnieją również inne kolory, takie jak brązowy, czarny i liliowy. Jeśli chodzi o akcesoria, mężczyźni noszą rodzaj turbanu zwanego ” kagańcem.”

podczas oficjalnych okazji Omańscy mężczyźni noszą czasami laskę zwaną” assa „i sztylet znany jako” khanjar.”Khanjar jest ceremonialnym sztyletem, który jest uważany za znaczący symbol „męskiej elegancji” w kulturze Omańskiej.

w co się ubrać - Oman Dress Code

Screengrab z Oman Tourism Magazine

National Dress of Oman for Women

zazwyczaj kobiety Omanu noszą sukienkę o nazwie „sirwal”, która jest noszona na spodniach lub spodniach. Noszą również” lihaf ” lub nakrycie głowy, które zakrywa twarz. Niektóre kobiety noszą nakrycie głowy, które zakrywa ich całe twarze, pokazując tylko oczy. Sirwal i lihaf są dostępne w wielu różnych kolorach, wzorach i materiałach — w zależności od regionu.

aby uzupełnić tradycyjny strój, kobiety noszą złotą biżuterię i nakładają makijaż. Tradycyjne obuwie jest rodzajem drewnianego obuwia platformowego; chociaż w dzisiejszych czasach większość kobiet nosi zamiast tego Sandały.

Screengrab z Oman Tourism Magazine

Często zadawane pytania

jaki jest Oman Dress Code dla odwiedzających?

jak wspomniano wcześniej, zalecanym strojem dla mężczyzn są bluzki i spodnie z długim rękawem. Ogólną zasadą jest noszenie ubrań, które pokrywają ramiona. I chociaż szorty są ogólnie dopuszczalne, długie spodnie lub spodnie są nadal preferowane.

tymczasem kobietom zaleca się nosić luźne ubrania, z rękami i ramionami zakrytymi przez cały czas. Spódnice i sukienki muszą być długości do kolan lub dłużej; dopuszczalne są również długie spodnie. Kobiety powinny unikać noszenia sukienki bez ramiączek lub topy.

jak ludzie się ubierają w Omanie?

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie Omanu ubierają się konserwatywnie. Dlatego mieszkańcy, turyści i odwiedzający powinni zrobić to samo. Nie zaleca się noszenia krótkich spódnic i sukienek, bez ramiączek lub blatów o niskim kroju i innych ujawniających ubrań.

jak się ubrać podczas wizyty w meczecie?

podczas wizyty w meczecie mężczyźni powinni nosić koszulki i długie spodnie; jednak spodenki nie są dozwolone. Tymczasem kobietom zaleca się noszenie bluzek z długimi rękawami, z długimi spodniami lub spódnicami o długości do kostki. Powinni również zakryć włosy szalikiem podczas odwiedzania meczetów.

jak się ubrać na plaży?

mężczyźni mogą nosić spodenki kąpielowe na plaży lub basenie. W niektórych miejscach mogą jednak zostać poproszeni o zakrycie górnej części ciała i noszenie koszulki.

dla kobiet strój kąpielowy może się różnić w zależności od miejsca. Na niektórych plażach lub basenach mogą nosić regularne stroje kąpielowe. Jednak niektóre miejsca mogą wymagać od nich noszenia t-shirtów i spodenek do kolan. W każdym razie, pamiętaj, aby zapytać o miejsce, zanim tam pójdziesz!

jak się ubrać w centrum handlowym?

idąc do centrum handlowego, powyższe wytyczne (np. długie spodnie, spódnice do kolan itp.) stosuje się również. Należy również podkreślić, że ludzie powinni unikać noszenia szortów, koszul bez rękawów i innych ujawniających ubrań. Dzieje się tak dlatego, że istnieje nowa zasada dotycząca skromnego ubierania się publicznie.

na podstawie art. 294 Kodeksu karnego Omanu, każdy, kto narusza „przyzwoitość publiczną” (np. ubierając się nieskromnie), może zostać ukarany grzywną w wysokości od 100 do 300 OMR. Ponadto grozi mu kara pozbawienia wolności od jednego do trzech miesięcy.

jako ludzie mieszkający i pracujący na obcej ziemi, zawsze powinniśmy być odpowiedzialni za nasze działania, w tym za sposób ubierania się. Mając na uwadze powyższe zasady, możemy spodziewać się bezproblemowego pobytu w Omanie, jednocześnie poznając lokalną kulturę.

Czytaj dalej: 6 wskazówek dotyczących znalezienia pracy w Omanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.