wapień vs Piaskowiec: przewodnik po porównaniu

wapień i piaskowiec to dwa najpopularniejsze naturalne kamienie do układania kostki dostępne na całym świecie. Orzeźwiająca atmosfera, którą tworzą z uderzającymi kolorami, sprawia, że są one powszechnym wyborem na podjazd, patio lub ogród. Oba kamienie mogą być używane do uzyskania podobnego wyglądu i często są ze sobą mylone. Poniżej znajduje się szczegółowy przewodnik po porównaniu wapienia i piaskowca jako gotowego licznika.

zacznijmy od tego, czym są, pomijając szczegółowe szczegóły ich składu chemicznego.

Wapień-kamień ten składa się z kalcytu, który odpowiada za jego kredową fakturę. Tekstury wapienia są w większości gładkie i spójne.

Piaskowiec-piaskowiec jest skałą osadową zbudowaną z kawałków skał i minerałów takich jak skaleń i kwarc.

cechy wyróżniające kamienie

  • trwałość-wapień i piaskowiec są wytrzymałe i trwałe. Kamienie mają wysoką wytrzymałość na warunki atmosferyczne i fizyczne noszenie, dlatego oba są idealnymi opcjami do układania nawierzchni Na Zewnątrz. Razem oba kamienie zostały w równym stopniu wykorzystane do budowy kilku budynków, które wciąż stoją wysokie i mocne. Pomimo podobieństw, piaskowiec jest łatwiejszy do pracy, ponieważ jest bardziej miękki niż wapień. To również sprawia, że kamień jest podatny na zarysowania lub wgniecenia, szczególnie w zastosowaniach wewnętrznych. Ma jednak większą gęstość niż wapień i jest szeroko stosowany w konstrukcjach.
  • reakcja kwasowa – ponieważ wapień jest skałą kalcytową, reaguje aktywnie z silnymi kwasami. Należy unikać mycia kostki wapiennej kwaśnymi roztworami i podjąć środki ostrożności przed barwieniem. Piaskowiec nie reaguje z łagodnymi kwasami, dlatego jest łatwy do czyszczenia i mycia chemikaliami. Silne kwasy mogą jednak uszkodzić piaskowiec.
  • absorpcja wody-chociaż piaskowiec jest nieco bardziej porowaty i pochłania więcej wody niż wapień, oba są wodoodporne. Dzięki zabiegom i uszczelniaczom zastosowanym na powierzchni, Piaskowiec również pozostaje nienaruszony przez wodę. Wapień i piaskowiec mogą być używane wokół basenów lub mokrych miejsc. Jednak podczas zakupu zalecamy przyjrzenie się kamieniom, gdy są mokre. Pomoże Ci to zdecydować, który kamień pasuje do Twoich wymagań.
  • antypoślizgowość – piaszczysta, ziarnista struktura piaskowca sprawia, że jest on naturalnie antypoślizgowy. Dlatego działa bardzo dobrze w wilgotnych obszarach, takich jak baseny lub na zewnątrz, które otrzymują wysokie opady deszczu. To samo dotyczy wapienia. Jednak w pomieszczeniach wewnętrznych unika się polerowanego wapienia, ponieważ staje się śliski, gdy jest mokry.
  • wygląd-wapień ma bardziej płaską i bardziej spójną teksturę niż Piaskowiec, dzięki czemu idealnie nadaje się na podjazdy lub kryte dziedzińce. Równomierne wykończenie wapienia oznacza, że idealnie nadają się do podjazdów, patio, a także zastosowań wewnętrznych. Możesz wybrać Indiana White, aby uzyskać czysty i jednolity wygląd. Chociaż układarki wapienne wyróżniają się gładkością, w tym kamieniu występuje mniej wariantów kolorystycznych.

    z drugiej strony Piaskowiec oferuje większą różnorodność kolorów i faktur. Ubarwienie w piaskowcach wygląda lepiej niż w wapieniach. Żadne dwa piaskowce nie będą jednolite lub mają ten sam kolor. Aby uzyskać klasyczny, naturalny wygląd, możesz wybrać Piaskowiec Sunrise Gold w szlifowanym wykończeniu, który może być używany do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.

  • przystępność – koszt piaskowca nie jest tak wysoki w porównaniu z wapieniem lub innymi odmianami marmuru. Lokalnie Dostępny piaskowiec jest znacznie tańszy niż cement lub beton. Fakt, że Piaskowiec może być łatwo obrabiany, zmniejsza sprawiedliwy udział kosztów operacyjnych (kosztów pracy i czasu). Piaskowiec jest zatem zwycięzcą, jeśli chodzi o przystępność.

wniosek

piaskowiec i wapień mają podobne właściwości i potrzeby pielęgnacyjne. Jeśli szukasz podłóg wewnętrznych lub czegoś, co można wykorzystać wokół nieruchomości, wapień byłby właściwym wyborem. W przypadku różnic w kolorze i fakturze najlepiej pasuje Piaskowiec. Kamień, który wybierzesz do swojego projektu, będzie w dużej mierze zależał od Twojego budżetu i użytkowania. Cokolwiek wybierzesz, zostanie dostarczone tak szybko, jak to możliwe przez Stone Depot. Jesteśmy hurtowym dostawcą kamieni naturalnych premium do najlepszych budowniczych Australii, właścicieli domów i landscapers. Jeśli masz pytania lub chcesz bezpłatną próbkę, skontaktuj się z nami pod numerem 1300 830 274 lub

*Zastrzeżenie: Wszystkie informacje i porady podane powyżej na blogu są zgodne z naszą najlepszą wiedzą. Proszę potwierdzić na końcu przed egzekucją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.